با ثبت شرکت در ترکیه علاوه بر ورود به بازار بین المللی می توانید از امکاناتی نظیر افتتاح حساب بانکی بین المللی شخصی و شرکتی و دریافت ویزا کارت یا مستر کارت – اجازه اقامت بلند و… دیگر امکانات استفاده کنید همراه ما باشید تا این موضوع را برای شما به صورت کامل بررسی کنیم !

ترکیه از همسایگان کشورمان ایران است که سالانه بسیاری از مسافران را به خود میخواند. هیچ بعید نیست تا یکی از شما، تور آنتالیا  را انتخاب کرده باشید تا سفری به این کشور داشته باشید. در این مقاله میخواهیم به برخی معرفی ترکیه بپردازیم تا در هنگام سفر دیدی آشنا داشته باشید.

ترکیه از سه جهت به آبهای دریا راه دارد پس هیچ بعید نیست تا با مناطر طبیعی بسیار زیبایی مواجه شوید و جالب است بدانید که این کشور از دو شبه جزیره ی آناتولی و تراس پدید آمده است. ترکیه را میتوان مرزی برای آسیا و اروپا دانست چرا که با شش کشور آسیایی همسایه است و دو همسایه ی اروپایی دارد. تنگه بسفر بستری برای ارتباط دادن دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه است تا به آبهای آزاد متصل شوند. به همین علت است که از نظر جغرافیایی موقعیت بسیار مناسبی دارد.

استانبول که بزرگترین شهر ترکیه است، تنها شهر دنیاست که بین دو قاره ی آسیا و اروپا قرار گرفته است. آنکارا دومین شهر بزرگ آن و مرکز ترکیه است. این شهر قلب باستانی ترکیه محسوب میشود و در آناتولی مرکزی واقع شده است. آنتالیا را هتلهای بسیار مدرن و رویایی فرا گرفته است و به دلیل واقع شدن آن در منطقه مدیترانه ای زمستان هایی بارانی و تابستان گرم دارد. جاذبه های گردشگری آنتالیا بیشمار است و درست به همین علت است که این شهر را میتوان یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری ترکیه به شمار آورد. در کوش آداسی نیز رستوران های دریایی و اسکله و معبد و دیگر جاذبه های دیگری یافت میشود و همچون دیگر شهر های ترکیه حرفی برای گفتن برای توریست های خود دارد.

ساعت رسمی این کشور از ایران تنها یک ساعت و نیم عقب است. آب های لوله کشی ترکیه برای آشامیدن مناسب نیست و باید آب خوراکی مایحتاج خود را خریداری کنید. رستوران های این کشور به ذائقه ی ما ایرانی ها بسیار شبیه است و به دلیل وفور رستوران نگرانی ای از این بابت نخواهید داشت.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه :

شما با ثبت شرکت در کشور ترکیه علاوه بر ورود به بازار بین المللی می توانید از امکاناتی نظیر افتتاح حساب بانکی بین المللی شخصی و شرکتی و دریافت ویزا کارت یا مستر کارت – اجازه اقامت بلند مدت در کشور ترکیه – استفاده از اسناد شرکت ترکیه ای برای ثبت سفارش کالای تحریمی به ایران و صادرات کالاهای اروپایی به ایران و استفاده از مناطق آزاد گمرکی جهت ترانسفر کالا به ایران و استفاده از خدمات بانکی جهت دریافت و پرداخت ارز مورد نیاز (دلار – یورو – لیر) و اخذ تسهیلات بانک های معتبر اروپایی و امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده و ثبت نام فرزندان خود در مدارس معتبر بین المللی و اخذ خدمات بیمه ای و بازنشستگی و در نهایت اخذ اقامت دائم ترکیه بهرمند شوید.لازم به ذکر است که این خدمات و امکانات تنها بخشی از امکانات و مزایای ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

بیشتر بخوانید!
ابهامات مربوط به شناسایی گروه اقتصادی

ثبت شرکت در ترکیه در مدت زمان ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان می بردو به حضور مدیر عامل و سهامداران شرکت در ترکیه نیاز است ( لازم به ذکر است که مشاوران بین الملل پارس تاکان می تواند با گرفتن وکالت از کارفرما مراحل ثبت را بدون حضور ایشان انجام دهد ).

توجه : یکی از مزایای ثبت شرکت در کشور ترکیه این است که صد در صد سهام به نام فرد ایرانی می باشد.

از الزامات ثبت شرکت در ترکیه اجاره دفتر کار و استخدام مشاور مالی میباشد.متقاضی می تواند در ترکیه حساب بانکی باز کند و برای جابه جایی پول خود مشکلی ندارد. با ثبت شرکت در ترکیه متقاضی می تواند کد بازرگانی و کد مالیاتی نیز داشته باشد.

برای ثبت شرکت در ترکیه می توان سرمایه ثبتی شرکت را از ۱۰۰۰۰ لیر به بالا اعلام کرد.از طریق ثبت شرکت در ترکیه اقامت و ویزای کار ترکیه را هم می توان گرفت که ظرف مدت ۲ هفته اقامت یک ساله و ظرف مدت یک ماه ویزای کاری ترکیه اخذ می گردد.

برای گرفتن ویزای کار ترکیه سرمایه ثبتی شرکت باید ۱۰۰۰۰۰ لیر اعلام گردد که باید ۲۵% آن ظرف مدت کوتاهی در حساب متقاضی واریز گردد.همچنین رد کردن لیست بیمه نیز از الزامات ان می باشد و مزیت آن این است که این اقامت تبدیل به اقامت دائم می گردد.

خدمات ثبت شرکت در ترکیه 

۱ – ترجمه و تائیدیه پاسپورت

۲ – تنظیم اساسنامه

۳ – مترجمی و لیذری امور اداری

۴ – افتتاح حساب بانکی

۵ – اخذ کارت بازرگانی شرکتی

۶ – اخذ کد مالیاتی شخصی و شرکتی

۷ – ارائه خدمات اخذ بیمه درمانی

۸ – انجام کلیه واریزی های دولتی

۹ – واریز دارایی سرمایه

۱۰ – معرفی مشاور مالی

۱۱ – معرفی دفتر کار

۱۲ – انجام کلیه امور مربوط به اخذ ویزای کار

۱۳ – انجام کلیه امور مربوط به اخذ اقامت

۱۴ – خدمات مشاوره بازرگانی

۱۵ – ارائه خدمات مشاوره ای بعد از ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در ترکیه :

۱ – مشاوره حضوری در مورد ثبت شرکتها

۲ – عقد قرارداد

۳ – ارسال مدارک به ترکیه از طریق ایمیل

۴ – حضور کارفرما در ترکیه

۵ – انجام امور ثبتی و اجاره دفتر کار و قرارداد مشاور مالی

۶ – انجام امور اقامتی

۷ – اخذ ویزای کار ترکیه

۸ – اخذ اقامت یک ساله ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت :

اصل پاسپورت هر یک از شرکاء ( با اعتبار بيشتر از ۶ ماه )

– دو قطعه عکس ۴ × ۳ ( رنگي – زمينه روشن )

– چند اسم انتخابی برای شرکت تركيه

– زمینه فعالیت شرکت در تركيه ( اساسنامه )

– تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء شرکت در تركيه

– تعیین مدیر شرکت ( یا هر دو شريک)

– تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه (هزینه اجاره دفتر در ترکیه از ۳۰۰۰۰۰ تومان در ماه شروع می شود)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *