تمامی مراحل ثبت برند در ساری پایتخت بهارنارنج در ایران

شهر ساری یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای شمالی کشور و مرکز استان مازندران می‌باشد. شهر ساری در کوه‌پایه‌های رشته کوه البرز واقع شده است. آب‌و‌هوای این شهر در زمستان‌ها نسبتا سرد و خشک و در تابستان‌ها معتدل و مرطوب می‌باشد.

مردم شهر ساری از قومیت طبری (مازندرانی) هستند. به مردم شهر ساری، ساروی گفته می‌شود. همچنین مردم ساری اکثرا به زبان مازندرانی سخن می‌گویند.

شهر ساری همانند دیگر شهرهای شمالی کشور از تولیدکنندگان مرکبات می‌باشد. این شهر همچنین یکی از قطب‌های تولید برنج و فرآورده‌های دامی کشور محسوب می‌شود. لازم به ذکر است بزرگترین تولید کننده کاغذ در خاورمیانه، در ساری قرار دارد.

شهر ساری در صدر شهرهای پرگردشگر ایران قرار دارد. همچنین ساری طبق گزارش مرکز آمار در تابستان ۱۳۹۶ به‌عنوان اولین شهر برتر گردشگرپذیر با بیش از ۲میلیون سفر تابستانی شناخته شد.

شهر ساری از نظر اداری به ۳منطقه شهری تقسیم‌بندی می‌شود. جمعیت ساری طبق آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۳۴۷٫۴۰۲ نفر محاسبه شده است.

فرودگاه شهر ساری به اسم دشت‌ناز از پررفت‌آمدترین فرودگاه‌های کشور می‌باشد. درتقویم ۱۳ تیرماه به‌نام ساری نامگذاری شده است.

 

اقتصاد ساری 

ساری از دوران پیش از انقلاب تا امروزه کارخانه‌های بزرگی در خود جای داده است که هرکدام از آن‌ها نه تنها باعث رشد اقتصادی شهر ساری شده‌اند بلکه کمکی به چرخه اقتصاد کشور بوده‌اند.

شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران بزرگترین تولید کننده کاغذ در خاورمیانه با ظرفیت مجموعا ۱۷۵۰۰۰تن شامل ۹۰٫۰۰۰تن کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر و ۸۵۰۰۰تن کاغذ فلوتینگ می‌باشد.

کارخانه نوشابه‌سازی خوش‌نوش ساری (نوشابه‌سازی کانادا سابق) واقع در کیلومتر یک جاده ساری-نکا (وابسته به دفتر امور اقتصادی جامعه‌الزهرای قم). محصولات این کارخانه عبارت‌اند از نوشابه‌های گازدار پارس کولا، شادنوش و …

شهر ساری به علت موقعیت جغرافیایی و بهره‌گیری از پتانسیل بالای تجاری و وجود کارخانجات و صنایع بزرگی در درون خود محل مناسبی برای انجام امور و فعالیت‌های اقتصادی و تجاری می‌باشد.

هر تاجر، تولیدکننده کالا یا محصولات و یا فروشنده‌ای برای پیشبرد فعالیت تجاری خود و معرفی خود به مشتریان و مصرف‌کنندگان، ثبت برند را یک راه اساسی و یک حرکت روبه‌جلو و مثبت می‌داند.

 

ثبت برند

در تعریف کلی باید عنوان کرد برند، نشانه و لگویی است که اطلاتی از محصول و فعالیت اقتصادی شما ارائه می‌دهد. این امر باعث می‌شود محصول شما متمایز از محصولات مشابه دیگر موجود در بازار شود. همچنین دیگران نمی‌توانند از محصول سوءاستفاده بکنند.

در نتیجه ثبت برند باعث معرفی و شناساندن محصولات شما و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از برند و محصول شما می‌شود.

 

شرایط ثبت برند در ساری

  • برند دارای خلاقیت باشد و با سایر برندها متفاوت باشد.
  • برند نباید باعث گمراهی مشتریان و مخاطبان شود

 

مدارک مورد نیاز ثبت برند در ساری

برند یا علامت تجاری به دو نوع حقیقی و حقوقی تقسیم می‌شود. بین این ۲مدل تفاوتی برای ارائه مدارک وجود دارد.

برای اشخاص حقیقی همه مدارک باید به‎‌نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. در مدارک لازم برای اشخاص حقوقی، تمام مدارک و مجوزها باید به‌نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت در شرکت ذکر شده باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند به قراره ذیل است

الف)ثبت برند در ساری برای اشخاص حقیقی :

  • مدارک مثبت هویت متقاضی (کپی شناسنامه و کپی کارت ملی)
  • کپی کارت بازرگانی (در صورتیکه از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
  • نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰در۱۰
بیشتر بخوانید!
جرائم مربوط به تشكيل شركت

 

ب)ثبت برند در ساری برای اشخاص حقوقی:

* مدارک مثبت هویت مدیرعامل شرکت (کپی شناسنامه و کپی کارت ملی)

کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوطه، به‌عنوان مثال جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره‌برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی یا پروانه ثبت و …

کپی کارت بازرگانی (درصورتیکه از حروف لاتین استفاده شده باشد)

۱۰نمونه گرافیکی ا کپی یا تصویر علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰در۱۰ سانتی‌متر

درصورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به‌صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به ‌نحوی‌که از ۶زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

استفاده از حق تقدم. درصورتیکه متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ماه) استفاده نمایند می‌بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

نسخه‌ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت‌دار

رسید مربوط  به پرداخت هزینه‌های قانونی

هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ریال و برای اشخاص حقوقی ۴۰۰٫۰۰۰ریال

 

مراحل ثبت برند در ساری

اولین قدم برای ثبت برند در ساری ، انتخاب نام برند است. قبل از ثبت هر برندی ابتدا می‌بایست ببینید آن برند در طبقه فعالیتی که مدنظر شماست قبلا ثبت شده است یا خیر. دراین صورت اقدام به ثبت کنید.

پس از انتخاب نام برند، باید با مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی اطالاعات خواسته شده در سامانه را تکمیل و کد پیگیری ا دریافت نمایید. تسلیم اظهارنامه علامت، تنها از طریق آدرس نامبرده، اظهارنامه خود را تسلیم اداره علامت نمایند

پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص، رد پرو نده یا آگهی نوبت اول باشد. در حالت آکهی نوبت اول یعنی ایرادی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته  و می‌بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.

پس از آگهی نوبت اول و تکمیل مدارک به‌صورت فیزیکی و ارائه آنها به اداره مالکیت معنوی باید از طریق سامانه نسبت به پرداخت حق‌الثبت اقدام نمود، بعد از گذشت ۳۱روز از تاریخ روزنامه مرحله اول در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند مورد تقاضا اعتراضی نداشته باشد می‌توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام و سپس سند قطعی برند را اخذ نمود.

مدت اعتبار علامت ثبت شده به موجب ماده ۱۴قانون ثبت علائم تجاری ۱۰سال تعیین شده است و تمدید اعتبار آن برای دوره‌های بعدی بلامانع است. ضمنا چنانچه علامت ثبت شده برای مدت ۳سال از تاریخ ثبت بلامانع است. ضمنا چنانچه علامت ثبت شده برای مدت ۳سال از تاریخ ثبت بلااستفاده بماند هر شخص ذینفع می‌تواند ابطال آن را از دادگاه صالحه درخواست نماید.

باتشکر از زمانیکه برای مقاله ثبت برند در ساری صرف کردید.با سپاس از شما،های‌ثبت.

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *