ثبت شرکت سهامی خاص در شهر ارومیه

شهر ارومیه به عنوان مرکز استان آذربایجان غربی و به عنوان یکی از استان‌های مرزی ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. شهرستان ارومیه با جمعیتی نزدیک به ۸۰۰ هزارنفر به عنوان دهمین شهر بزرگ ایران و به عنوان دومین شهر بزرگ شمال غربی ایران یکی از شهرستان‌های مهم با پتانسیل بالا محسوب می‌شود.

شهرستان ارومیه با داشتن مراکز تفریحی و همچنین با داشتن مناطق باستانی بسیار همواره یکی از شهرستان‌های گردشگر پذیر ایران بوده که مورد توجه افرادی است که به تفریحات متفاوت علاقمند هستند. ولی باید به این نکته اشاره کرد که این شهر در حوزه تجارت‌ بین المللی بسیار پر اهمیت بوده است. دلیل این اهمیت را هم می‌توان به هم مرزی با کشور جمهوری آذربایجان کشور ترکیه اشاره کرد.

استان آذربایجان غربی تنها استان ایران است که با کشور ترکیه هم مرز است. پس این نشان دهنده پتانسیل بالای این استان و مرکز استان آن یعنی شهرستان ارومیه در حوزه حمل و نقل بین المللی و تجارت بین المللی است .

از این رو افراد بسیاری علاقمند حضور در این این شهر برای ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار خود در حوزه‌های مختلف هستند. بجز بحث گردشگری و صنایع دستی و صنایع داخلی می‌توان به تجارت بین المللی مناسب در این شهر اشاره کرد. از این رو ما در این مقاله و در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص که در این حوزه‌ها می‌تواند فعالیتی خوب داشته باشد بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرکت با سهامی خاص

همانطور که از نام این نوع شرکت پیداست شرکت سهامی به شرکتی می‌گویند که سهامی آن بین شرکا تقسیم شده و هر یک از صاحبان سهام مبلغی مشخص را دارا هستند، شرکت‌های سهامی مختص فعالیت‌های بازرگانی می‌باشدهرچند که موضوع فعالیت صرفا بازرگانی نباشد.

در این نوع از شرکت‌ها سهام حداقل بین سه شخص تقسیم می‌شود، شرکت‌های سهامی خود به دو بخش تقسیم می‌شود که در ادامه با شرایط کاری شرکت سهامی خاص آشنا خواهیم شد.

نوعی از شرکت‌های سهامی وجود دارد که تمامی سرمایه آنها در بدو تاسیس شرکت توسط تمامی موسسین که حداقل سه نفر باید باشند تامین می‌گردد، به این‌گونه از شرکت‌ها سهامی خاص گفته می‌شود.

 

شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

  • تعداد مدیران در شرکت سهامی خاص در شهر ارومیه باید حداقل ۳ نفر باشد.
  • اوراق قرضه در شرکت سهامی خاص قابل عرضه نمی‌باشد.
  • تعداد شرکا در سهامی خاص مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکا کمتر از شرکت سهامی عام است. به همین دلیل پذیره نویسی در این نوع شرکت‌ها وجود ندارد و در همان بدو تاسیس باید ۳۵ درصد سرمایه شرکت باید در حسابی مشخصد سپرده گذاری شود.
  • سهام هیچگونه شرکت سهامی خاص قابل ارائه در بورس نیست. این موضوع در تمامی مناطق ایران از جمله شهر اصفهان صادق است و برای نقل انتقال سهام در شرکت باید مدیران موافقت خود را اعلام کنند، همچنین شرکت سهامی خاص حق ارائه اوراق قرضه را ندارد
  • با استناد به ماده ۴ قانون در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد.
  • در صورتی که شخصی قبل از ثبت شرکت مباردت به صدور سهام کند، مجازات و محکوم خواهد شد.
بیشتر بخوانید!
ثبت شرکت بازرگانی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

۱-        دو نسخه اظهارنامه تکميل شده

۲-        دو نسخه اساسنامه تکميل شده

۳-        تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي

۴-        اصل گواهي بانکي مبني بر پرداخت سرمايه تعهدي(حداقل ۳۵% سرمايه) همراه با فيش واريزي

۵-        اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد

۶-         تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت سهامداران، مديران و بازرسان

۷-        اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل و بازرسان

۸-        دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين

۹-        دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره تکميل شده

۱۰-      اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

 

در این مطلب هر آنچه برای آشنایی با شرکت سهامی خاص در شهر ارومیه نیاز بود را سعی کردیم به شما عزیزان ارائه دهیم. ولی لازم به ذکر است که این تمامی نکات در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص نیست. به همین نظور به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم  با مشاوره گرفتن از کارشناسان دفتر ثبت شرکت های‌ثبت در این رابطه بیشتر اطلاعات کسب فرمایید. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *