برای ثبت یک شرکت مراحل متفاوتی وجود دارد که افراد باید آن را طی کنند. آخرین مرحله ای که برای ثبت یک شرکت وجود دارد ثبت و چاگ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور است. اما سوالی که ممکن است برای افراد به وجود آید این است که چه نکاتی باید در رابطه با چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور رعایت شود و متقاضی باید چه اطلاعاتی را به ثبت برساند. در این مقاله این سوالات را جواب خواهیم داد، ولی قبل از آن بهتر است نگاهی به دلیل روزنامه رسمی کشور اندازیم و پس از آن به موضوعات دیگر می‌پردازیم، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

روزنامه رسمی کشور

طبق ماده ۴ اساسنامه اصلاحی کشور، موضوع شرکت اداره و چاپ و انتشار روزنامه رسمی کشور،انجام سفارشات چاپی و مطبوعاتی قوه قضائیه، وزارتخانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، چاپ، توزیع و فروش کتب و نرم افزارهای الکترونیک و رایانه ای می باشد.

در رابطه با روزنامه رسمی کش.ر باید به این موضوع اشاره کرده که وظیفه اصلی شرکت، وظیفه اصلی شرکت، چاپ و انتشار کلیه قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیین نامه ها و مصوبات هیئت دولت، آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری است.

همچنین باید به این نکته اشاهر کرده که از مهمترین وظایف روزنامه رسمی کشور ، چاپ و نشر برخی آگهی های قانونی، قضائی همچون آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ها و علائم تجاری و …  است. لازم به ذکر است که نکته قابل توجه آن که انتشار موارد ذکر شده در آن موجب رسمیت آن ها خواهد شد.

قوانین روزنامه رسمی کشور در مورد مجلس شورای اسلامی

بر اساس اصل شصت و نهم قانون اساسی، مذاکرات مجلس شورای اسلامی باید علنی باشد و گزارش کامل آن از طریق روزنامه رسمی و رادیو برای اطلاع عموم منتشر شود. در شرایط اضطراری در صورتی که رعایت امنیت کشور ایجاب کند، به تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزراء یا ده نفر از نمایندگان، جلسه غیرعلنی تشکیل می شود. مصوبات جلسه غیرعلنی در صورتی معتبر است که با حضور شورای نگهبان به تصویب سه چهارم مجموع نمایندگان برسد. گزارش و مصوبات این جلسات باید پس از برطرف شدن شرایط اضطراری برای اطلاع عموم منتشر گردد، این نهاد در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را به صورت سامانه الکترونیکی ادامه داده .

بیشتر بخوانید!
ثبت برند در تبریز

 

اطلاعاتی که در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌شود

برای اطلاع یافتن تمامی ذی‌نفعان یک شرکت و همچنین رقبای احتمالی شرکت مذکور باید اطلاعات مربوط به شرکت در روزنامه رسمی کشور به صورت دقیق و ضفاف ذکر گردد. این اطلاعات قوانین و نکات مهمی دارد که در ادامه با یکدیگر آن را مرور خواهیم کرد.

  • نام ، نوع ، موضوع، مرکز فعالیت و آدرس و مشخصات شرکت
  • تاریخ ثبت و شماره ثبت شرکت
  • میزان سرمایه شرکت با ذکر جزئیات موجود و تعهد شده
  • اسامی هیئت مدیره و سمت های اجرایی آن ها
  • تاریخ شروع به کار شرکت و در صورت محدود بودن مدت شرکت باید تاریخ خاتمه کار شرکت قید شود
  • ذکر نام کلیه شرکاء شرکت در شرکت های تضامنی و مختلط سهامی و غیر سهامی
نکته ای مهم در مورد روزنامه رسمی کشور

– هر کدام از اطلاعاتی که در هنگام ثبت شرکت در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ می شود در صورت تغییر باید مجدداَ در روزنامه رسمی چاپ شوند.

 

شرایط و نحوه چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور

همه متقاضیان می‌توانند پس از ثبت شرکت خود در سازمان ثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت خودت در روزنامه رسمی کشور کنند. از این رو باید این افراد پس از انجام کلیه مراجل قانونی مربوط به ثبت شرکت خود با مراجعه به سامانه اینترنتی روزنامه رسمی کشور جهت ثبت آگهی در روزنامه رسمی اقدام نمایند.

پس از وارد شدن به وب سایت مذکور و وارد کردن اطلاعات لازم برای ثبت آگهی سامانه مذکور به متقاضی یم یک شماره پیگیری خواهد داد که متقاضی پس از دریافت آن می تواند به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید. لازم به ذکر است که متقاضی باید به این نکته توجه داشته باشد که تمامی هزینه ها در تمامی مراحل به عهده متقاضی است. سامانه هیچ گونه وظیفه ای در این قبلا ندارد.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳٫۶ / ۵٫ بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! ۷

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *