تغییر آدرس شرکت، نام و حق امضای مجاز شرکت مسئولیت محدود

شرکتی که قصد تغییر آدرس را دارد باید طبق یک تصمیم توسط شرکاء در قالب یک صورت جلسه مکتوب انجام شود.بدین شکل که شرکاء در شرکت مسئولیت محدود با تشکیل مجمع عمومی تغییر آدرس شرکت  را بررسی و تصمیم به تغییر آن می‌کنند.و صورت جلسه مربوطه را مکتوب کرده و ضمن امضاء ممهور به مهر شرکت مسئولیت محدود می‌کنند. و پس از آن اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز می‌کنند.

قبل از اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای تغییر آدرس شرکت نیاز به توضیح است که نکاتی مهم برای تغییر آدرس وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

سه نکته در تغییر آدرس شرکت

 • همان‌طور که گفته شد برای تغییر آدرس شرکت نیاز به تهیه صورت جلسه‌ای توسط شرکاء است. این صورت جلسه ضمن اینکه توسط تمامی شرکاء باید امضا گردد باید در سربرگ مخصوص خود شرکت و با مهر شرکت تکمیل گردد.
 • اگر کد پستی شرکت تغییر کرده باشد هم باید صورت جلسه‌ای ایجاد و همین روال گفته شده طی شود.
 • کلیه صفحات صورتجلسه باید توسط شرکاء امضا برسد.

 

تغییر آدرس شرکت

 

مدارک مورد نیاز تغییر آدرس شرکت

وقتی شرکتی تصمیم به تغییر آدرس شرکت خود می‌کند باید چهار مدرک مورد نیاز را تهیه کند که به شرح زیر می‌باشد.

 • تصویر مدارک شناسایی کلیه شرکاء
 • تصویر روزنامه رسمی تاسیس شرکت مسئولیت محدود
 • تصویر آکهی تاسیس شرکت مسئولیت محدود
 • در صورت تغییرات در شرکت نیازمند آگهی آخرین تغییرات نیز است.

تغییر آدرس شرکت مسئولیت محدود

بعد از تشکیل محمع عموم توسط شرکا و همچنین امضاء آن، صورت جلسه مذکور را در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها ثبت کرده و پس از دریافت تاییده آن به همراه مدارکی که در بالا ذکر شد را از طریق باجه‌های پستی منتخب ارسال کرده.

پس از انجام این مراحل پیش آگهی تغییر آدرس دریافت می‌گردد. و پس از دریافت باید به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کرد. و با امضاء و همچنین پرداخت حق الثبت به مبلغ مورد نظر (۵ هزار تومان)  کرده. بعد از حدود ۳ الی ۱۰ روز کاری پس از ارائه مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها  آگهی تغییر آدرس منتشر می‌شود.

 

تغییر نام شرکت مسئولیت محدود

یکی دیگر از تغییراتی که ممکن است در شرکت مسئولیت محدود رخ دهد. تغییر نام به هر دلیلی است. ابتدا پیشنهاد می‌شود برای تغییر نام و انتخاب نام مناسب برای شرکت تامل کرده و تحقیقاتی انجام شود. در مرحله دوم باید به این نکته اشاره کرد که در صورت تغییر نام شرکت تغییری در شماره ثبت شرکت یا تاسیس شرکت ایجاد نمی‌شود.

ضمنا باید به این موضوع اضافه کرد که تغییر نام شرکت مسئولیت محدود صرفا در حیطه اختیارات مجموع عمومی فوق‌العاده است. یعنی برای تغییر نام حتما باید در شرکت ایجاد یک مجمع عمومی ‌فوق‌العاده کرد.

 

مجمع عمومی و ایجاد صورتجلسه

همان‌طور که اشاره شد برای تغییر نام در شرکت مسئولیت محدود در وهله اول باید با تشکیل یک مجمع عمومی اقدام به ایجاد یک صورت جلسه کرد. تمامی شرکا با امضاء خود در صورت جلسه موافقت خود را با تغییر نام اعلام می‌کنند. در صو تی که شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشند باید هیئت نظارتی شکل گرفته متشکل از سه تن از شرکاء و صورت جلسه فوق با نظارت آن‌ها تایید می‌گردد.

بیشتر بخوانید!
اساسنامه شرکت چیست و تغییر آن به چه شکل است؟

مسئله بعدی که بسیار حائز اهمیت است این نکته است که حتما تا حداکثر سه روز بعد از تنظیم صورت جلسه به همراه مدارک مورد نیاز باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کرد و مدارک را ارسال نمود.

 

مدارک مورد نیاز تغییر نام شرکت مسئولیت محدود

برای تکمیل پرونده تغییر نام شرکت نیازمند مدارکی علاوه بر صورت جلسه نیز می‌باشد. این مدارک همانند مدارک تغییر آدرس است. که به شرح زیر می‌باشد.

 • صورت جلسه تغییر نام شرکت
 • تصویر شناسنامه و مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • تصویر آگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکت
 • در صورت اعمال اغییرات، تصویر آخرین تغییرات اعمال شده در شرکت

 

تغییر نام شرکت مسئولیت محدود

در نهایت پس حدود یک ماه متقاضی تغییر نام شرکت باید حضوراً به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کرده و بعد از پرداخت حق ثبت و طی کردن تشریفات اداری در صورت نبود نقصی در پرونده تغییر نام صادر و پیش آگهی تغییرات برای انتشار در در روزنامه رسمی کشور ارسال می‌گردد

 

تغییر نام شرکت

 

تغییر حق امضا در شرکت مسئولیت محدود

در هر شرکتی افرادی دارای حق امضاء می‌باشند که از بین اعضای هیئت مدیره و شرکا مشخص می‌شوند. برای تغییر حق امضاء روندی کوتا وجود دارد که خیلی ساده برای شما شرح می‌دهیم.

 

هر شرکتی در زمان‌های متفاوت نیازمند تغییراتی است که تغییر حق امضاء یکی از آن‌ها است. اعمال این تغییرات مانند تغییر نام و تغییر آدرس نیازمند اعضای هیئت مدیره و تشکیل یک مجمع عمومی فوق‌العاده می‌باشد.تا حق امضا را از شخصی سلب و به شخص دیگری انتقال دهد. بعد از تنظیم صورت جلسه در سربرگ مخصوص شرکت و امضاء آن توسط تمامی شرکاء به همراه مهر شرکت مدارکی را تهیه وآماده برای ارسال به اداره ثبت شرکت‌ها می‌کنیم.

 

مدارک مورد نیاز برای تغییر حق امضای شرکت

برای تغییر حق امضای شرکت سه مدرک مهم نیاز است که به شرح زیر می‌باشد.

 • تصویر مدارک شناسایی شرکاء
 • تصویر آگهی تاسیس روزنامه رسمی شرکت مسئولیت محدود
 • در صورت اعمال تغییرات، تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت

 

ارسال مدارک و اتمام مراحل تغییر حق امضاء شرکت

 

پس از تنظیم صورت جلسه تغییر حق امضای مجاز شرکت و تامین مدارک مورد نیاز و همچنین تکمیل فرم‌های مورد نظر تمامی مدارک را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه داده و پس از رفع ایرادات احتمالی تایید نهایی توسط اداره ثبت شرکت‌ها صورت گرفته و پیش آگهی تغییر حق امضای مجاز شرکت مسئولیت محدود صادر شده و آگهی آن برای انتشار به روزنامه رسمی کشور ارسال می‌گردد و پس حدودا ۱۰ روز گاری چاپ و تغییرات مد نظر اعمال می‌شود.

 

باید گفت که تمامی روند تغییرات در شرکت‌های مسئولیت محدود معمولا یک روش یکسان و قالبی شبیه به هم دارند. در همه موارد تنظیم صورت جلسه یکی از مهمترین مسائل مربوط به تغییرات است. در انتها ضمن تشکر از همراهی شما تا انتهای این مطلب به شما پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات مربوط به شرکت‌های مسئولیت محدود ما را مطالعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *