ثبت برند در اصفهان و مراحل دریافت یک برند در شهر اصفهان

اصفهان؛ مهد هنر و فرهنگ

اصفهان، شهری باستانی در مرکز ایران می‌باشد. این شهر به مهد هنر ایران‌زمین مشهور است. هنرهایی مانند زرکشی، سیم‌کشی، گلابتون‎‌دوزی، زربافی، پولک دوزی، سکمه‌دوزی و زنجیربافی جزء هنرهای دستی این شهر می‌باشد.

اصفهان دارای هنرهایی است که در جهان مشهور می‌باشد مانند خاتم‌کاری، قلم‌زنی، مینیاتور، میناکاری، زرگری نقره و طلا در دنیا شهرت دارد. این شهر به‌واسطه کشاورزی میوه‌های منحصر به فردی مانند میوه‌های سیب، گلابی، سیب گلاب، پیاز کوهی و کرفس را عرضه می‌کند.

اصفهان سومین شهر پرجمعیت ایران، بعد از تهران و مشهد می‌باشد و یکصد و شصت و سومین شهر پرجمعیت دنیا محسوب می‌شود. همچنین این شهر، هجدهمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

آب‌و‌هوای اصفهان نیمه‌خشک معتدل می‌باشد. فاصله این شهر با تهران، ۴۱۴کیلومتر است. طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت شهر اصفهان ۱٫۹۶۱٫۲۶۰ نفر بوده است.

بسیاری از بناهای تاریخی اصفهان به ثبت میراث تاریخی یونسکو رسیده است.

این شهر به واسطه داشتن پل‌های سرپوشیده، معماری زیبای اسلامی، مسجدها و مناره‌های منحصر به فردش در فرهنگ عامیانه به نصف جهان مشهور می‌باشد. در سال ۱۳۹۴ اصفهان به همراه رشت به‌عنوان نخستین شهرهای ایران، به شبکه شهرهای خلاق جهان زیر نظر یونسکو پیوست.

اصفهان به واسطه اماکن و مناطق تاریخی هرساله توریست‌های زیادی را در خود جای می‌دهد. این فرصت خوبی را برای یک سرمایه‌گذاری مناسب برای بسیاری از افراد پدید می‌آورد.

از مهمترین اماکن و مناطق گردشگری اصفهان می‌توان به میدان نقشه جهان، منارجنبان، سی‌وسه‌پل، پل خواجو، کاخ چهل‌ستون و عمارت عالی‌قاپو اشاره کرد.

صنایع اصفهان

از صنایع فعال اصفهان می‌توان به کارخانه‌‌های بزرگ فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان شاره کرد. صنعت طلا در اصفهان بیشترین کارگاه و بزرگ‌‌ترین کارخانه‌های طلای ایران را در خود جای داده است.

 

صنعت قوی، جاذبه‌های توریستی و رونق بالای اقتصادی سبب شده است تا افراد زیادی مایل به سرمایه‌گذاری و انجام فعالیت تجاری-اقتصادی در این کلان‌شهر باشند.

 

ثبت برند

در تعریف کلی باید عنوان کرد برند، نشانه و لگویی است که اطلاتی از محصول و فعالیت اقتصادی شما ارائه می‌دهد. این امر باعث می‌شود محصول شما متمایز از محصولات مشابه دیگر موجود در بازار شود. همچنین دیگران نمی‌توانند از محصول سوءاستفاده بکنند.

در نتیجه ثبت برند باعث معرفی و شناساندن محصولات شما و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از برند و محصول شما می‌شود.

 

شرایط ثبت برند در اصفهان

  • برند دارای خلاقیت باشد و با سایر برندها متفاوت باشد.
  • برند نباید باعث گمراهی مشتریان و مخاطبان شود

 

مدارک مورد نیاز ثبت برند در اصفهان

برند یا علامت تجاری به دو نوع حقیقی و حقوقی تقسیم می‌شود. بین این ۲مدل تفاوتی برای ارائه مدارک وجود دارد.

برای اشخاص حقیقی همه مدارک باید به‎‌نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. در مدارک لازم برای اشخاص حقوقی، تمام مدارک و مجوزها باید به‌نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت در شرکت ذکر شده باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند به قراره ذیل است :

الف)ثبت برند در اصفهان برای اشخاص حقیقی :

  • مدارک مثبت هویت متقاضی (کپی شناسنامه و کپی کارت ملی)
  • کپی کارت بازرگانی (در صورتیکه از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
  • نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰در۱۰
بیشتر بخوانید!
آثار انحلال شرکت

 

ب)ثبت برند در اصفهان برای اشخاص حقوقی:

* مدارک مثبت هویت مدیرعامل شرکت (کپی شناسنامه و کپی کارت ملی)

کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوطه، به‌عنوان مثال جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره‌برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی یا پروانه ثبت و …

کپی کارت بازرگانی (درصورتیکه از حروف لاتین استفاده شده باشد)

۱۰نمونه گرافیکی ا کپی یا تصویر علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰در۱۰ سانتی‌متر

درصورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به‌صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به ‌نحویکه از ۶زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

استفاده از حق تقدم. درصورتیکه متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ماه) استفاده نمایند می‌بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

نسخه‌ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت‌دار

رسید مربوط  به پرداخت هزینه‌های قانونی

هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ریال و برای اشخاص حقوقی ۴۰۰٫۰۰۰ریال

 

مراحل ثبت برند در اصفهان

اولین قدم برای ثبت برند در اصفهان، انتخاب نام برند است. قبل از ثبت هر برندی ابتدا می‌بایست ببینید آن برند در طبقه فعالیتی که مدنظر شماست قبلا ثبت شده است یا خیر. دراین صورت اقدام به ثبت کنید.

پس از انتخاب نام برند، باید با مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی اطالاعات خواسته شده در سامانه را تکمیل و کد پیگیری ا دریافت نمایید. تسلیم اظهارنامه علامت، تنها از طریق آدرس نامبرده، اظهارنامه خود را تسلیم اداره علامت نمایند

پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص، رد پرو نده یا آگهی نوبت اول باشد. در حالت آکهی نوبت اول یعنی ایرادی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته  و می‌بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.

پس از آگهی نوبت اول و تکمیل مدارک به‌صورت فیزیکی و ارائه آنها به اداره مالکیت معنوی باید از طریق سامانه نسبت به پرداخت حق‌الثبت اقدام نمود، بعد از گذشت ۳۱روز از تاریخ روزنامه مرحله اول در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند مورد تقاضا اعتراضی نداشته باشد می‌توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام و سپس سند قطعی برند را اخذ نمود.

مدت اعتبار علامت ثبت شده به موجب ماده ۱۴قانون ثبت علائم تجاری ۱۰سال تعیین شده است و تمدید اعتبار آن برای دوره‌های بعدی بلامانع است. ضمنا چنانچه علامت ثبت شده برای مدت ۳سال از تاریخ ثبت بلامانع است. ضمنا چنانچه علامت ثبت شده برای مدت ۳سال از تاریخ ثبت بلااستفاده بماند هر شخص ذینفع می‌تواند ابطال آن را از دادگاه صالحه درخواست نماید.

باتشکر از زمانیکه برای مقاله ثبت برند در اصفهان صرف کردید.با سپاس از شما،های‌ثبت.

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *