ثبت شرکت در گرجستان

بهترین نوع ثبت شرکت در گرجستان ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است چرا که شما با ثبت شرکت در گرجستان می توانید  علاوه بر فعالیت در کسب و کار مورد علاقه تان به کسب و کارهایی که به طور مستقیم با وزارت و بهداشت کشور گرجستان در ارتباط است فعالیت داشته باشد

ثبت شرکت در گرجستان و اطلاعات عمومی

گرجستان کشوری است که در ناحیه قفقاز اوراسیا ( بین مرز آسیا و اروپا ) واقع شده است.این کشور عضو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد و پایتخت کشور گرجستان شهر گردشگری و توریستی تفلیس است .این کشور از شمال با روسیه ،از جنوب با ارمنستان و ترکیه ،از غرب با دریای سیاه و از جنوب شرقی با جمهوری آذربایجان هم مرز می باشد.کسانی که از ایران به کشور گرجستان مهاجرت کرده اند قصد دارند که کسب و کار خوبی در این کشور ایجاد کنند به همین دلیل ثبت شرکت یکی از همین روش ها برای سرمایه گذاری و کسب و کار در این کشور می باشد.ثبت شرکت در گرجستان هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری بسته به کار و تخصص شما امکان پذیر است .شما می توانید ثبت شرکت در گرجستان را به صورت تخصصی به مشاوران و همکاران ما در موسسه حقوقی های ثبت بسپارید.

انواع ثبت شرکت در گرجستان

۱-شرکت سهامی خاص:نوعی شرکت سهامی و تجاری است که سهام آن براحتی توسط مردم قابل معامله است ولی قابل داد وستد در بورس اوراق بهادر نیست که با توجه به سهم الشرکه هر یک از شرکاء و سهامداران تعیین می شود و مسئولیت هریک از سهامداران در مورد بدهی های شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری است.

۲-شرکت تعاونی: مسئولیت شرکاء در صورت غیر سهامی بودن با توجه به رضایت شرکاء در اساسنامه و در صورت سهامی بودن با توجه به میزان هریک از شرکاء استو نوعی شرکت تجاری است که عمدتا فعالیت آن به صورت مشارکت اعضا و برای انجام دادن فعالیت مشخص می باشد.

۳-شرکت هلدینگ بین المللی:نوعی شرکت سهامی است که زیر مجموعه شرکتهای دیگر بوده و کنترل ونظارت آن به صورت مستقیم زیر نظر مدیران و هیئت مدیره است و اساس کار آن به این صورت است که با خرید بخش عمده ای از سهامی شرکت دیگر می تواند در آن حق رای داشته باشد.

۳-شرکت کار آفرینی فردی:به عنوان مالک یک موسسه در گرجستان ،فرد کارآفرین در وهله اول مسئولیت آن جمع آوری منابع لازم برای شروع کسب و کار است .کسی است که منابع لازم را برای شروع کسب و کار در گرجستان ایجاد می کند و عمدتا فعالیت او برپایه نوآوری و توسعه فرآیند است.

۴-شرکت با مسئولیت محدود:به میزان سهم الشرکه هر یک از شرکاء دارای مسئولیت می باشند و مسئولیت هریم از سهامداران در کورد بدهی های شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت است.

۵-شرکت با مشارکت محدود: فعالیت کاری آن در قالب یک شرکت تضامنی با مسئولیت محدود است که در آن شریک عمومی مسئولیتی نامحدود دارد.هم چنین تعهد شرکاء با مسئولیت محدود نیز تنها به سهام مربوط به سرمایه مشارکت محدود می گردد.

بیشتر بخوانید!
کمیسیون حل اختلاف ناشی از مالکیت صنعتی

۶-شرکت با مشارک عمومی:فعالیت کاری آن در قالب فعالیتهای مستمر و مستقل کارآفرینی است و هم چنین شرکاء در قبال بدهی های شرکت دارای مسئولیت می باشد.

۷-شرکت مشارکتی کسب و کار:شرکت تجاری است که عموما اعضای آن پیش از دونفر (حقیقی و حقوقی ) می باشد و تعهد شرکاء نیز تنها محدود به سرمایه شرکت محدود می گردد.

 

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

۱-هدف نود درصد ایرانیان برای ثبت شرکت در گرجستان ،اخد اقامت کشور فوق می باشد و عبارتی میتوان گفت” یک تیر و دو نشان” چرا که هم میتوان اقامت سریع گرجستان را دریاف کرد و هم به کسب وکار و سرمایه گذاری پرداخت.

۲-از مهمترین مزایای ثبت شرکت در کشور گرجستان میتوان به خدمات ثبتی آسان آن در قیاس با سایر کشورها اشاره کرد

۳-همان طور که قبلا اشاره کردیم ، این کشور جزء اتحادیه اروپا اسست بنابراین میتوان به دریافت ویزای شینگن و سایر کشورهای اروپایی دسترسی پیدا کرد.

۴-یکی از موارد کمیاب و قابل توجه در خصوص ثبت شرکت در کشور گرجستان این است که شما میتوانید صاحب وسایل نقلیه از جمله کشتی و هواپیما شوید چرا که هم چنین خدماتی در سایر کشورها بهای پرداخت مالیات زیاد را می طلبد.

۵-با ثبت شرکت در کشور گرجستان می توانید به چند نوع از فعالیتها چه به صورت شخصی و تخصص شخصی مورد نطر خود و چه به صورت چند منظوره دسترسی پیدا کنید.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور گرجستان

۱-دارای حداقل سن ۱۸ سال و متشکل از دو نفر

۲-باید تمامی پول سرمایه را به صورت یکجا به حاب شخصی خود در کشور گرجستان واریز نمود.

۳-سرمایه مورد نیاز برای کسب و کار در کشور گرجستان به طور میانگین  بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار لاری می باشد که البته توصیه می کنیم اگر مبلغ سرمایه گذاریتان کنر از مبلغ اشاره شده است اقدام به سرمایه گذاری نکنید چون که ممکن ات تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور گرجستان

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی هریک از شرکاء و افراد حاضر

۲-دو نسخه اصل از شرکتنامه

۳-دو نسخه اصل از اساسنامه شرکت

۴-دو نسخه اصل از متن صورتجلسه

۵-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه (مراکز +۱۰)

۶-ارائه متن قرارنامه در متن صورتجلسه

۷-دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی به همراه امضاء هریک از شرکاء

 

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! ۰

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *